Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kontrole autokarów zwiększają bezpieczeństwo podróży

  • Dodano: 2022-06-29 09:00

Policjanci otrzymują sporo zgłoszeń dotyczących kontroli autokarów, którymi dzieci wyruszają w podróż, szczególnie teraz, kiedy trwają wakacje. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują poważnie i przeprowadzają wnikliwe kontrole stanu technicznego oraz sprawdzają trzeźwość kierowcy.

Kontrole autokarów

Troska rodziców i organizatorów wyjazdów jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Czasem lepiej poczekać nieco dłużej z pożegnaniem pociechy jadącej na letni wypoczynek, niż ryzykować jej życiem poprzez zaniedbania popełnione przez przewoźnika. Zdecydowana większość firm podchodzi do świadczonych usług poważnie i zdają sobie sprawę z tego, że odpowiadają za bezpieczeństwo pasażerów. W takiej sytuacji kontrole przeprowadzane przez siemianowicką drogówkę to czysta formalność. Zdarza się jednak, że w wyniku przeprowadzonych sprawdzeń, autobus nie zostaje dopuszczony do jazdy, ponieważ zagrażałoby to bezpieczeństwu osób nim podróżujących.

Przypomina się, że istnieje możliwość skontrolowania stanu technicznego autokarów i stanu trzeźwości kierującego. Informację taką można przekazać: osobiście do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich ulica Jana Pawła II 16, telefonicznie 47 85 312 90, mailowo: rd@siemianowice.ka.policja.gov.pl Prosi się o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, o chęci skontrolowania autokarów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również