Wiadomości z Siemianowic Śląskich

KSSE oficjalny partnerem w sprzedaży terenów inwestycyjnych - rusza projekt Strefa 333

  • Dodano: 2021-05-26 06:30, aktualizacja: 2021-05-25 20:59

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została strategicznym partnerem Urzędu Miasta w sprzedaży nowych terenów inwestycyjnych Siemianowic Śląskich, oferowanych pod szyldem Strefa 333.

Celem, wytyczonym przez obie strony, zawartego 25.05, porozumienia jest znalezienie najlepszego dla rozwoju miasta, operatora nowej biznesowej dzielnicy miasta, która powstanie na styku granic administracyjnych z Chorzowem.

KSSE znana jest w świecie polskiego międzynarodowego biznesu jako wiarygodny partner, wspierający tworzenie nowych i innowacyjnych stref biznesowych. Strefa 333 ma być zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie działającego już przy ulicy Rozwojowej, Śląskiego Parku Biznesu. Kolejnym atutem są zaplanowane już inwestycje infrastrukturalne, tworzące bezpośrednie połączenie z Drogą Krajową 94 i obwodnicą łączącą krajówkę ze Strefą 333 i ulicą Siemianowicką znajdującą się w południowej części miasta na styku granic administracyjnych z miastem Chorzów. Całość z kolei już dziś jest oddalona zaledwie o 9 km od autostrady A1. Prym wśród zalet i korzyści ma wieść, krótki czas wydawania decyzji administracyjnych dla przyszłych inwestorów. Już dziś bowiem, miasto może się pochwalić zakończonymi inwestycjami międzynarodowych firm, których obsługa ze strony Biura Obsługi Inwestora, Biura Budownictwa i innych merytorycznych komórek, trwała w rekordowo krótkim czasie. 

- Bardzo się cieszę z podpisania tej dzisiejszej umowy z tak wspaniałym partnerem jakim jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Myślę, że partnerstwo z KSSE gwarantuje wyłącznie sukces temu projektowi. To 13 hektarów terenów pod inwestycje handlowo-usługowe. Nieoficjalnie wiemy, że już na horyzoncie jest szansa na przyciągnięcie dużego zakładu produkcyjnego, który może zatrudnić nawet kilkaset osób z miasta - mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, współinicjator utworzenia Strefy.

Janusz Michałek, prezes KSSE dodaje z kolei, że:

- Cieszę się, że mogliśmy z prezesem Mateuszem Rykałą w imieniu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podpisać tak ważną dla nas umowę. Zawiązaliśmy dzisiaj oficjalną współpracę, która pozwoli nam na konkretne działania operacyjne. Siemianowicki Urząd Maista, to sztab profesjonalistów, z którymi już teraz świetnie się współpracuje. Wierzę, że w krótkim czasie będziemy mogli podzielić się pierwszymi dobrymi wiadomościami z nowej specjalnej strefy ekonomicznej, która właśnie powstaje w Siemianowicach Śląskich.

Na zdjęciach, sygnatariusze umowy UM i KSSE od prawej:

  • Marta Suchanek – Bijak – II zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie
  • Janusz Michałek – Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • Michał Rykała – Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
KSSE oficjalny partnerem w sprzedaży terenów inwestycyjnych - rusza projekt Strefa 333 / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również