Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Laureatki Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku ze Śniadka

  • Dodano: 2022-12-14 06:00, aktualizacja: 2022-12-13 21:52

Agnieszka i Oliwia tegoroczne maturzystki ze Śniadka, w miniony piątek wzięły udział w ostatnim, finałowym etapie interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku organizowanej od 12 lat przez Związek Górnośląski i Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej.

Sukces uczennic ze Śniadka

Po porannym, pomyślnie zdanym teście, licealistki przystąpiły do ostatniej, podsumowującej całość działań, prezentacji swoich prac. Ostatecznie, po udanych wystąpieniach, znalazły się w gronie laureatów XII edycji olimpiady. Tym samym, jako laureatki stały się posiadaczkami indeksów na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Śląskim (Politologia i Doradztwo Polityczne i Publiczne).

Wielopoziomowe przygotowania do olimpiady trwały od wiosny. Po wstępnych kwalifikacjach, dziewczyny zajęły się wyborem tematów swoich prac, zbieraniem materiałów i redagowaniem kolejnych rozdziałów. Obie skupiły się na temacie z obszaru: Literatura i dialekt śląski, wybierając jako obiekt swoich badań śląską rodzinę w powieści.

Prace spotkały się z uznaniem i tym samym dziewczyny trafiły do ostatniego finałowego etapu, który zakończył się upragnionym sukcesem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również