Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Laureatki Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku ze Śniadka

  • Dodano: 2022-12-14 06:00, aktualizacja: 2022-12-13 21:52

Agnieszka i Oliwia tegoroczne maturzystki ze Śniadka, w miniony piątek wzięły udział w ostatnim, finałowym etapie interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku organizowanej od 12 lat przez Związek Górnośląski i Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej.

Sukces uczennic ze Śniadka

Po porannym, pomyślnie zdanym teście, licealistki przystąpiły do ostatniej, podsumowującej całość działań, prezentacji swoich prac. Ostatecznie, po udanych wystąpieniach, znalazły się w gronie laureatów XII edycji olimpiady. Tym samym, jako laureatki stały się posiadaczkami indeksów na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Śląskim (Politologia i Doradztwo Polityczne i Publiczne).

Wielopoziomowe przygotowania do olimpiady trwały od wiosny. Po wstępnych kwalifikacjach, dziewczyny zajęły się wyborem tematów swoich prac, zbieraniem materiałów i redagowaniem kolejnych rozdziałów. Obie skupiły się na temacie z obszaru: Literatura i dialekt śląski, wybierając jako obiekt swoich badań śląską rodzinę w powieści.

Prace spotkały się z uznaniem i tym samym dziewczyny trafiły do ostatniego finałowego etapu, który zakończył się upragnionym sukcesem.

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również