Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Mateja w programie "Aktywna tablica"

  • Dodano: 2021-11-04 08:15, aktualizacja: 2021-11-04 08:22

W bieżącym roku szkolnym realizowana jest kolejna edycja rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych "Aktywna tablica".

W programie tym uczestniczy także II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich, które uzyskało nowe monitory interaktywne.

Urządzenia, które zostały wybrane przez Mateję to nowa jakość w klasie edukacyjnych monitorów interaktywnych wyposażonych w najnowszą technologię. Nowy system operacyjny oparty na Android oferuje aż 40% krótszy czas reakcji na dotyk niż poprzednie generacje. Absolutnie wyjątkowa w monitorach edukacyjnych technologia zero bonding zapewnia odczucia pisania jak po papierze dzięki minimalnej przestrzeni pomiędzy wyświetlaczem a szybą ochronną która sprawia, że elektroniczny tusz pojawia się tuż pod pisakiem, z ograniczonym do minimum zjawiskiem paralaksy. Poprawia do odczucia pisania, dzięki czemu najczęściej używane funkcje monitora interaktywnego, takie jak notowanie, pisanie czy rysowanie są przyjemniejsze i bardziej intuicyjne. a dzięki rozpoznawaniu pisaków możliwe jest czytelne i wygodne notowanie w dwóch kolorach jednocześnie. Ekrany w rozmiarze 75" gwarantują najwyższy komfort pracy, a rozdzielczość 4K gwarantuje doskonałą jakość obrazu.

Szybkie łączenie się

Wbudowany moduł WiFi/Bluetooth pozwala na wygodne, szybkie dołączanie do dostępnych sieci oraz błyskawiczne uruchomienie bluetooth w celu przesyłania plików lub bezprzewodowego podłączenia urządzeń takich jak głośniki czy słuchawki. Wbudowana aplikacja do bezprzewodowego przesyłania obrazu pozwala na połączenie z 8 komputerami lub urządzeniami mobilnymi na raz i wyświetlanie do czterech obrazów jednocześnie. Bezprzewodowe przesyłanie obrazu, dźwięku i dotyku pozwala na jeszcze wygodniejszą współpracę i eliminuje potrzebę podłączania każdego z komputerów bezpośrednio do monitora.

Dodatkowo dzięki wsparciu technologii Miracast łączność z komputerem Windows 10 nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Nowa wersja narzędzia do nanoszenia notatek umożliwia już nie tylko nanoszenie notatek na dowolny obraz czy korzystanie z monitora jak z tablicy interaktywnej, ale wyposażona jest także w dodatkowe narzędzia pomagające w prezentacjach, lekcjach i spotkaniach np. stoper, minutnik, reflektor i system do głosowania. Narzędzie do głosowania wywoływane z dostępnego na każdym źródle podręcznego paska skrótów pozwala na zadanie dowolnego pytania, zebranie odpowiedzi i ich szybkie omówienie. I to niezależnie od tego, czy wyświetlana jest prezentacja, przeglądarka w systemie Android czy obraz z zewnętrznego źródła jak laptop. To nowoczesny dotykowy sprzęt, który stanowi nową jakość nauczania z użyciem multimediów w II LO.

Wszyscy doskonale wiedzą, że nowoczesne technologie są dużą pomocą w nauczaniu, nie tylko w warunkach edukacji zdalnej, a II LO im. Jana Matejki nie bez powodu już kilka lat temu dostało nominację w konkursie „O Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również