Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych - mobilna

  • Dodano: 2020-12-07 15:15

Tym razem Metropolitalna Wigilia dla Samotnych - będzie mobilna podobnie jak organizowane było tegoroczne Śniadanie Wielkanocne. Z powodu pandemii covid-19, nie ma możliwości zaproszenie potrzebujących do wspólnego spotkania. Fundacja Wolne Miejsce podjęła decyzję o organizacji mobilnej Wigilii, aby nikt nie był samotny w tym dniu. Wolontariusze fundacji odwiedzą, każdą zgłoszoną osobę, dostarczając wigilijną kolację, bezpośrednio do domu.

Akcja dostarczania potraw odbędzie się 24 grudnia 2020 w godzinach 7.00-15.00. Fundacja Wolne Miejsce, ma nadzieję, że pomimo obowiązujących obostrzeń, uda się poczuć prawdziwe Święta Bożego Narodzenia, wypełnić samotność dobrym słowem i życzeniami.

Wigilia dla Samotnych jest organizowana w większości miast metropolii od kilku lat, bardzo aktywnie pracują przy jej organizacji wolontariusze z Siemianowic Śląskich, akcje prowadzone przez Wolne Miejsce cieszyły się zawsze przychylnością i poparciem prezydenta miasta - Rafała Piecha

Zapraszamy każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych.  Aby skorzystać z tego rodzaju świątecznego wsparcia, należy skontaktować się bezprośrednio z infolinią fundacji Wolne Miejsce - 32 723 28 28, która będzie czynna od 5 do 20 grudnia. Jeśli chcecie zgłosić kogoś, kto potrzebuje takiego wsparcia, konieczne jest umożliwienie mu bezpośredniej rozmowy telefonicznej z operatorem infolinii.

Jeśli ktoś ma wolę i możliwości pomocy zachęcamy do kontaktu z fundacją Wolne Miejsce przez poniższy formularz, każde ręce się przydadzą zarówno w przygotowaniu posiłków  jak rozwożeniu paczek, ale również przy koordynacji zgłoszeń.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvyBoaEIyvooAQU7Y9raYwwyMr9vh8TUMOCBrQFI0VUCJQ_g/viewform

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych - mobilna
Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również