Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Mikołajki z siemianowicką Strażą Miejską w placówce wsparcia dziennego dla dzieci

  • Dodano: 2023-12-07 11:45

W środę, 6 grudnia, do Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci w Siemianowicach Śląskich zawitał św. Mikołaj. Przybył on tam wraz z Panią Komendant Angeliką Wojciechowską i funkcjonariuszami siemianowickiej Straży Miejskiej, a także dyrektorem MOPS-u Mateuszem Kacym, aby spotkać się z dziećmi, które już od rana czekały na tego specjalnego gościa.

Mikołajkowe odwiedziny w siemianowickiej placówce dla dzieci

Strażnicy miejscy, ubrani w mundury z akcentami mikołajowymi przywitali się najpierw z dziećmi, które w tym czasie z wielkim zaangażowaniem pałaszowały pyszne pączki. Po tym słodkim poczęstunku dzieci spotkały się ze Strażniczką Tosią – pluszowym kangurem, maskotką Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich, która zachęciła maluchy do tańca. Po wspólnym zdjęciu rozpoczęła się wspaniała zabawa, podczas której dzieci rywalizowały w różnych ciekawych konkurencjach, w międzyczasie zajadając się cukrową watą. Radości i emocjom nie było końca.

Kulminacyjnym punktem, na który z utęsknieniem czekały wszystkie maluchy, było pojawienie się św. Mikołaja. Dzieci przywitały go owacją, a potem z zapartym tchem i mnóstwem pozytywnych emocji na twarzach słuchały jego opowieści, w oczekiwaniu na moment, kiedy otrzymają od niego upragnione prezenty. Kiedy już to nastąpiło i św. Mikołaj, wspomagany przez Aniołka, wręczył torby z upominkami, szczęśliwe dzieciaki podziękowały Gościowi za to, że także w tym roku odwiedził ich, przynosząc mnóstwo wspaniałych podarunków. Wspólne zdjęcie ze św. Mikołajem będzie im, aż do następnej wizyty, przypominało o tym szczególnym czasie.

Widok rozradowanych dzieci, uśmiechów, radości i wypieków na ich twarzach, to chyba najlepsze z możliwych podziękowanie dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy – wkładając mnóstwo serca i czasu – tak wspaniale zorganizowali to mikołajkowe przedpołudnie w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci w Siemianowicach Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również