Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Minister Środowiska przyjął petycję ws ustawy antyodorowej

  • Dodano: 2018-06-15 09:30

Petycja mieszkańców Siemianowic Śląskich oraz innych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, postulująca przyśpieszenie prac nad tzw. ustawą antyodorową, została przekazana przedwczoraj (13.06) przez prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha na ręce Ministra Środowiska, wraz z podpisami ponad siedmiu tysięcy mieszkańców.

Prezydent Piech w imieniu własnym, mieszkańców Siemianowic Śląskich oraz innych włodarzy miast i gmin całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekazał także listę z propozycjami konkretnych rozwiązań, które mogłyby się znaleźć w nowym prawie dotyczącym ochrony środowiska.

Wiele spośród tych rozwiązań pokrywa się z już wprowadzanymi właśnie przez resort środowiska zmianami, a kluczowy dla mieszkańców Siemianowic Śląskich zapis, dotyczący możliwości prowadzenia segregacji odpadów wyłącznie w budynkach zamkniętych, został zaaprobowany przez Ministra Środowiska i – zgodnie z jego zapewnieniem – zostanie włączony do przygotowywanego przez ministerstwo projektu nowej ustawy.

autor: tekst&foto: Piotr Kochanek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.