Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Na terenie siemianowickiego Parku Biznesowego powstają hale

  • Dodano: 2018-07-17 15:15

Powstają nowe obiekty produkcyjno-magazynowe na terenach siemianowickiego Parku Biznesowego przy skrzyżowaniu DK 94 i ul. Bytomskiej, a to oznacza, że pojawią się nowe miejsca pracy.

Już niedługo powstaną nowe budynki, w których zatrudnienie znajdą kolejne osoby. Swoje obiekty otworzą tam takie firmy jak Delta Plus Polska Sp. z o.o., 7R S.A. czy DBL. Ta ostatnia firma zajmuje się wynajmem odzieży roboczej. Według założeń, w marcu przyszłego roku zakończą się prace i spółka będzie mogła rozpocząć swoją działalność.

„Powierzchnia użytkowa hali to 1 600 m kw., zaś pomieszczeń biurowo-magazynowych to 800 m kw. Szacujemy, że zatrudnimy ok. 15 – 20 osób” - czytamy wypowiedź przedstawiciela inwestora, Adama Pibra dla Głosu Miasta.

Kolejny obiekt należy do firmy 7R S.A. i będą to magazyny o powierzchni łącznie 12 500 m kw., a planowany koniec budowy to przyszły miesiąc. Według zapewnień inwestora, znajdzie się tam kilkadziesiąt miejsc pracy.

Dwie inne firmy to Centrum Logistyczne Respector i Fenco. Obie są na końcowym etapie prac. Powierzchnia użytkowa Respectora wynosić będzie 4 500 m kw., a według wstępnych szacunków zatrudnienie znajdzie tam 10 osób, jednak dopiero we wrześniu opracowany zostanie dokładny biznesplan. Firma Fenco natomiast, której prace rozpoczęły się w 2016 roku, mają się zakończyć w sierpniu.

Delta Plus Polska sp. z o.o. działalność na terenie Siemianowic zaczęła w zeszłym roku w obszarze BHP. Początkowo firma zatrudniła 7 osób, jednak wraz z rozwojem spółka będzie przyjmować do pracy kolejnych pracowników.

Ostatnią firmą jest Poltrade Technologies s.c., która zajmuje się produkcją i serwisowaniem aparatury kontrolno-pomiarowej. To przedsiębiorstwo planuje zatrudnić 8 osób. Prace inwestycyjne zaplanowane są na początek przyszłego roku, a jeśli wszystko dobrze pójdzie działalność rozpocznie się jesienią 2019 roku.

„Powstawanie nowych zakładów pracy to dodatkowe wpływy do miejskiej kasy, ale również lepsze perspektywy zatrudnienia dla mieszkańców. Dlatego myślimy o innych terenach inwestycyjnych w naszym mieście, które w przyszłości moglibyśmy właśnie w taki sam sposób zagospodarować” - mówił dla Głosu Miasta Jakub Nowak, kierownik Biura Obsługi Inwestora.


Źródło: Sylwia Szafranek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również