Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Naruszył nietykalność cielesną policjanta oraz zmuszał do zaniechania czynności służbowych

  • Dodano: 2022-03-30 07:00, aktualizacja: 2022-03-29 18:28

Policjanci zatrzymali 31-latka, który popołudniu zaczepiał ludzi i był wyraźnie pobudzony. Jego zapędy błyskawicznie przerwali stróże prawa.

O tym, że na ulicy Orzeszkowej popołudniu chodzi wyraźnie pobudzony i agresywny mężczyzna, powiadomili policjantów przechodnie. Mundurowi błyskawicznie pojawili się na miejscu, gdzie zobaczyli znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Chodził bez spodni, w majtkach. Na widok stróżów prawa zaczął uciekać. Nie udało mu się jednak uciec przed policjantami i został zatrzymany. Jego agresja nasiliła się, całkowicie nie reagował na polecenia stróżów prawa i aby go obezwładnić, koniecznym było użycie środków przymusu bezpośredniego.

Pijany z narkotykami

Na miejscu ustalono, że mężczyzna uszkodził szybę w zaparkowanym pojeździe. Oprócz tego, że był pijany, okazało się, że miał przy sobie woreczek z amfetaminą. Zatrzymany trafił na noc do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających, bezprawne zmuszanie policjantów do odstąpienia od czynności służbowych oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. W toku ustalane są straty, które powstały w uszkodzonym pojeździe. Za popełnione przestępstwa grozi 31-latkowi nawet 3 lata więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również