Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Niebezpieczny manewr cofania

  • Dodano: 2018-09-10 13:00

Do jednych z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych zalicza się nadmierną prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie wobec pieszego czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Jak pokazują dane statystyczne w 2017 roku w Polsce odnotowano spadek wypadków drogowych i ofiar w nich śmiertelnych oraz rannych. Musimy jednak pamiętać o tym, że to właśnie kierowca i pieszy swoimi zachowaniami mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Dane statystyczne zgromadzone przez siemianowicką drogówkę obrazują, iż od początku roku aż 49 zdarzeń zaistniałych na drogach naszego miasta spowodowanych było nieprawidłowym manewrem cofania. W wyniku nieprawidłowego cofania doszło do 44 kolizji oraz 5 wypadków drogowych, w których rannych zostało 5 pieszych uczestników. Najczęściej sytuacja obrazowała się w ten sposób, że cofający samochodem kierowca nie zauważył idących z tyłu pieszych bądź nadjeżdżających czy też zaparkowanych pojazdów.

Policjanci apelują, aby przed wykonaniem manewru cofania upewnić się, czy można go wykonać bezpiecznie tj. sprawdzić czy nie przechodzą piesi bądź nie stoją zaparkowane pojazdy. Czasami panujący zmrok, zaparowane bądź nieodśnieżone szyby przyczyniają się do ograniczonej widoczności, co powoduje wzrost ryzyka wykonania prawidłowo tego manewru.

Niebezpieczny manewr cofania

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.