Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nieodpowiedzialni kierowcy na ulicach Siemianowic Śląskich. Jeden z nich był pijany!

  • Dodano: 2024-02-01 14:30

Liczne kontrole drogowe przeprowadzane przez policjantów z drogówki doprowadziły w ciągu kilku dni do wyeliminowania z dróg kierowców, którzy nie powinni wyjeżdżać na nie pojazdami. Jeden z nich skończył nad ranem pić alkohol i nie stanowiło to dla niego przeszkody, by wsiąść za kierownicę i pojechać, natomiast inny zignorował sądowe zakazy, które złapał za jazdę z promilami.

Surowe kary dla nieodpowiedzialnych kierowców

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca jak się szybko okazało, nie powinien w ogóle wyjeżdżać na drogi. Za poprzednie sprawy dotyczące jazdy z promilami, sądy wydały wobec niego 2 zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 30-latek nic sobie z nich nie zrobił i śmiało przemierzał drogi naszego miasta. Łamiąc sądowe zakazy, popełniał za każdym razem przestępstwo, za które grozi nawet 5 lat więzienia. Czeka go zatem kolejna sprawa w sądzie.

Inny nieodpowiedzialny kierowca, pomimo iż rano skoczył pić alkohol, wybrał się na przejażdżkę. Na szczęście na trasie jego jazdy był policyjny patrol. Mężczyzna wydmuchał blisko 1 promil alkoholu i w miejscu kontroli musiał zakończyć swoją jazdę. Kolejnym etapem będzie stawiennictwo u śledczych na komendzie, gdzie zostanie mu przedstawiony zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to nawet 3 lata więzienia oraz utrata prawa jazdy na co najmniej 1 rok.

Pamiętaj, jako użytkownik dróg nie jesteś odpowiedzialny tylko za siebie. Każde łamanie prawa, a w szczególności kierowanie po wypiciu jakiejkolwiek dawki alkoholu powoduje, że narażasz na utratę zdrowia, a nawet życia, innych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również