Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nietrzeźwy jechał na nocną zmianę. Siemianowiczanin miał blisko 2 promile alkoholu!

  • Dodano: 2023-03-08 07:00, aktualizacja: 2023-03-07 21:47

Siemianowiccy dzielnicowi zatrzymali do kontroli kierującego daewoo, który jak się okazało jechał do pracy na nocną zmianę mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Został on przekazany patrolowi z drogówki, który wykonał z nieodpowiedzialnym kierowcą stosowne czynności. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a 63-latek wkrótce poniesie odpowiedzialność karną za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kompletnie pijany w drodze do pracy

Kierujący daewoo został zatrzymany do kontroli przez dzielnicowych. Było wyraźnie od niego czuć alkohol. Fakt spożywania alkoholu potwierdziły badania stanu trzeźwości mężczyzny przeprowadzone przez mundurowych. Okazało się, że miał on w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu i w tym stanie jechał do pracy na nocną zmianę. Czynności z zatrzymanym nietrzeźwym kierowcą wykonali policjanci z ruchu drogowego, którzy usunęli pojazd na policyjny parking strzeżony.

Teraz 63-latek stawi się na wyznaczony termin wezwania, gdzie zostanie mu przedstawiony zarzut za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi za to nawet 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy na co najmniej 1 rok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również