Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Niewłaściwa jazda przez strzeżony przejazd kolejowy kosztowała kierowcę 2 tysiące złotych

  • Dodano: 2022-01-20 06:30, aktualizacja: 2022-01-19 22:25

Policjanci z ruchu drogowego oczekując w kolejce pojazdów na strzeżonym przejeździe kolejowym, zobaczyli, jak jeden z kierowców nie czekając na całkowite otworzenie się rogatek, przejechał przez torowisko.

Kolejny kierowca mógł się przekonać o tym, że za popełnione wykroczenia przychodzi słono zapłacić. Kierowca na czerwonym świetle i przy rogatkach, które nie otwarły się do końca, przejechał przez torowisko. Widzieli to policjanci z drogówki oczekujący w kolejce, która utworzyła się na przejeździe kolejowym. Mundurowi zareagowali na popełnione wykroczenie i zatrzymali do kontroli drogowej osobówkę. 21-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a na jego konto wpłynęło 6 punktów karnych.

Statystyki nie kłamią

Każdego roku na polskich torach dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń. Liczby nie zawsze pozwalają zobrazować dramat osób, które są za nimi schowane, jednak bez nich nie da się pokazać powagi całego zjawiska. Problem wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. „dzikich przejściach” to dziesiątki zabitych, setki rannych i milionowe koszty. Pamiętajmy, że każda liczba to przede wszystkim nieszczęście i tragedie wielu osób.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również