Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Noga z gazu! Dziś drogówka prowadzi działania "Prędkość"

  • Dodano: 2020-05-14 08:15, aktualizacja: 2020-05-14 07:03

Śląscy policjanci będą prowadzić dziś działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”.

Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
 

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Policjanci patrolujący drogi województwa śląskiego, tylko w samym kwietniu ujawnili 455 przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Niestety, ponad dwukrotnie pobity został dotychczasowy „niechlubny rekord”, kiedy to w październiku ubiegłego roku doszło do 217 tego typu przekroczeń. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że pomimo dużo mniejszego ruchu na naszych drogach ograniczenia prędkości nadal obowiązują. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również