Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nowe przestrzenie dla rodzin już oddane do użytku

  • Dodano: 2018-10-04 14:30

W miniony piątek (28.09) uroczyście otwarto kolejne miejsce w naszym mieście w którym można odpocząć w gronie rodzinnym.

Mowa o długo wyczekiwanym przez mieszkańców Osiedla Tuwim skwerze Jarzębinka. Wyposażony w ławki parkowe, leżaki, szachy plenerowe i miejsca do gier planszowych, kosze na śmieci, pergole z ławkami i stołami, ubogacony nowo zasadzonymi drzewkami, roślinami ozdobnymi oraz trawnikami, jest idealnym miejscem do relaksu i odpoczynku dla wszystkich, zwłaszcza dla rodzin i seniorów. Całości dopełnia piękna iluminacja, którą można podziwiać po zapadnięciu zmierzchu.

W tym samym dniu zainaugurował swoją działalność Klub Senior+ znajdujący się w wyremontowanych wnętrzach SCK Jarzębina.

Dzisiaj (1.10) dobiegła końca także kolejna inwestycja w centrum miasta, jaką jest III etap rewitalizacji Parku Hutnik.

Prace budowlane objęły m.in. wykonanie oświetlenia parkowego, dalszą budowę zaprojektowanych alejek parkowych, wykonanie i montaż elementów zagospodarowania terenu – w tym urządzeń małej architektury tj. ławek, koszy na śmieci oraz wykonanie dróg i parkingów z kostki betonowej wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym. Koszt inwestycji wyniósł 1 152 861,78 zł.

Przypomnijmy, że pierwszy etap modernizacji parku rozpoczął się w 2016 roku, wówczas w miejscu zniszczonej, betonowej niecki powstała podświetlana fontanna chodnikowa, wokół niej urządzenia rekreacyjne, plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz nowe ławki i chodnik. Drugi etap objął m. in. odtworzenie murka ogrodzenia, alejek parkowych, wykonanie pochylni dla wózków, a także utworzenie stałej galerii ilustrującej dzieje Huty Jedność. Rewitalizacja Parku Hutnik dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

autor: Dagmara Brudek-Schulz, fot. Jacek Dokutowicz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również