Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Nowe ścieżki pieszo-rowerowe na ul. Dworskiej i Bohaterów Westerplatte

  • Dodano: 2024-04-29 16:00

W mieście trwa realizacja dużej inwestycji, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W efekcie na ul. Dworskiej i ul. Bohaterów Westerplatte zakończono przebudowę chodnika na drogę pieszo-rowerową.

Wielka inwestycja

Ponadto w ramach zadania modernizowane są chodniki przy ul. ks. J. Kapicy – na odcinku od skrzyżowania z Al. Młodych do skrzyżowania z ul. H. Wróbla oraz przy ul. Bytkowskiej – od przystanku autobusowego Bytków Watoły do przejazdu kolejowego i przystanek wraz dojściami przy ul. Budowlanej.

Wspomniane przedsięwzięcie obejmuje również remont chodnika przy ulicy Łukasińskiego, przebudowę chodnika na drogę pieszo-rowerową przy ulicy Jagiełły (trwa realizacja), remont ścieżek rowerowych przy ulicy Jagiełły i Bytomskiej, przebudowę przejść dla pieszych przy ulicach: Śląskiej, Kościelnej, Dąbrowskiej i Okrężnej, przebudowę przejazdów dla rowerów – ul. Jagiełły i ul. Michałkowickiej oraz budowę przystanku przy ulicy Bytomskiej.

Koszt całości zadania wyniesie 3 mln zł i w większości zostanie dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie inwestycji przewidziano w lipcu 2024 r.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również