Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Oferowali kupony rabatowe do sklepów i okradli 67-latkę

  • Dodano: 2020-11-27 12:45

Oszuści od zawsze kombinują jak wzbudzić zaufanie osób w podeszłym wieku i wyciągnąć od nich pieniądze. Zmieniają swoje metody działania bardzo często podszywając się pod zawody, które cieszą się zaufaniem społecznym. Ale to nie jest jedyny sposób, by zdobyć łup. Tym razem złodzieje zaoferowali 67-latce bony rabatowe do popularnych sklepów. Kobieta wpuściła do mieszkania jednego z mężczyzn, a gdy wyszedł razem z nim zniknęło 1400 złotych. Kolejny raz apelujemy o ostrożność.

Około godziny 10.00 do mieszkania zapukało dwóch mężczyzn. Zaoferowali 67-latce kupony rabatowe do popularnych sklepów. Seniorka wpuściła do środka jednego z nieznajomych, ponieważ chciał się napić wody. Jednak, gdy wróciła ze szklanką wody, powiedział, że już mu minęło pragnienie i wyszedł. Wtedy seniorka sprawdziła swój portfel i torbę. Okazało się, że nie ma tam 1400 złotych. Kobieta powiadomiła o wszystkim policjantów. Z jej zeznań wynika, że jeden z oszustów nie miał całego palca serdecznego w dłoni prawej.

Kolejny raz apelujemy, szczególnie do osób starszych, o zachowanie czujności i ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Nasz dom powinien być twierdzą, do którego nie wpuszczamy osób nieznajomych pod żadnym pretekstem. W innym przypadku życzliwość i dobre serce kończą się na utracie oszczędności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również