Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Okradli strażaków podczas gaszenia pożaru. Złodziejom grozi nawet 5 lat więzienia!

  • Dodano: 2023-01-09 06:30, aktualizacja: 2023-01-08 20:13

Strażacy w nocy pojechali na zgłoszenie dotyczące pożaru. Zajęci prowadzeniem akcji gaśniczej nie zauważyli, jak rabusie z wozu strażackiego ukradli walizkę z elektronarzędziami. Dzięki dobremu rozpoznaniu mundurowych, szybko wytypowano i zatrzymano złodziei, a skradziony łup został odzyskany.

Próbowali wykorzystać okazję

W nocy z wtorku na środę służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wydobywającym się dymie z klatki schodowej przy ulicy Kołłątaja. Okazało się, że w jednym z mieszkań doszło do pożaru. Strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą i ewakuowali 2 osoby. W tym czasie okazję do kradzieży zwietrzyli sobie złodzieje, którzy z wozu strażackiego ukradli walizkę z elektronarzędziami.

Strażacy natychmiast zauważyli jej brak, o czym powiadomili będących na miejscu policjantów. Dzięki posiadanemu rozpoznaniu przez mundurowych, wytypowano osoby mieszkające w pobliżu, które mogły dopuścić się tej kradzieży. Podejrzenia policjantów potwierdziły się i zatrzymali oni 2 mężczyzn w wieku 34 i 29 lat. Dalszą część nocy spędzili w policyjnym areszcie. Mundurowi odzyskali skradziony łup, który sprawcy zdążyli ukryć u znajomego. Złodzieje usłyszeli zarzut za popełnione przestępstwo. Za kradzież grozi nawet 5 lat więzienia, przy czym starszy z nich poniesie surowszą karę, ponieważ działał w warunkach powrotu do przestępstwa tzw. recydywie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również