Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pałac Rheinbabenów ponownie uhonorowany w ogólnopolskim konkursie

  • Dodano: 2021-09-27 06:30, aktualizacja: 2021-09-26 19:39

Poznaliśmy wyniki jubileuszowej XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego "Modernizacja Roku&Budowa XXI w." Odnotowano ten fakt z satysfakcją, bowiem siemianowickim akcentem tego wydarzenia było uhonorowanie rewitalizacji zdegradowanego Pałacu Rheinbabenów.

Kapituła doceniła wkład w przywrócenie obiektowi dawnej świetności

W środę, 22 września br., Krzysztof Rycman, naczelnik Wydziału Inwestycji siemianowickiego urzędu miasta wziął udział w uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie „w imieniu” michałkowickiego obiektu odebrał nagrodę im. prof. Wiktora Zina.

– Jest to dla nas o tyle istotne, że w tej edycji udział brało ponad 470 inwestycji z całej Polski, zaś do ścisłego finału zakwalifikowało się 87 z nich – mówi Krzysztof Rycman. – To oznacza, że o naszym obiekcie zrobiło się pozytywnie głośno w całej Polsce – dodaje.

Przypomnijmy, podzielona na dwa etapy rewitalizacja siemianowickiego Zameczku, który działa pod auspicjami Siemianowickiego Centrum Kultury sprawiła, że odnowiona została nie tylko elewacja, ale blasku i świeżości nabrały również jego wnętrza. To nie pierwszy raz, kiedy walory wyremontowanego Pałacu Rheinbabenów dostrzegło konkursowe jury. Obiekt wcześniej współzawodniczył z innymi tego typu w rywalizacjach, organizowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zarząd Województwa Śląskiego oraz PortalSamorzadowy.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również