Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Patrole rowerowe dzielnicowych

  • Dodano: 2021-08-27 11:00

Przez cały okres wiosenno-letni siemianowiccy dzielnicowi dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, poruszając się na rowerach. Oczywiście patrole rowerowe były realizowane wtedy, gdy aura ku temu sprzyjała. Dzięki rowerom dzielnicowi szybciej docierali do swojego rejonu i mogli z większą intensywnością go kontrolować. Przy okazji rozmów z napotkanymi mieszkańcami wręczali opaski odblaskowe i zachęcali do ich noszenia, a do rąk najmłodszych trafiały książeczki edukacyjne o bezpieczeństwie.

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku policjanci na rowerach patrolują ulice miasta. Mundurowi przemierzający ulice, parki i skwery na jednośladach to dzielnicowi. Dzięki patrolom rowerowym docierają tam szybciej, niż wykonując obchód pieszo i zdecydowanie mogą kontrolować go częściej. Dzielnicowi sprawdzają tereny rekreacyjne tj. parki, ogródki działkowe, place zabaw czy miejsca wyłączone z ruchu. Podczas służby weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i sprawdzają miejsca, gdzie policjanci najczęściej odnotowują wykroczenia. Widok mundurowych na rowerze jest przez mieszkańców odbierany pozytywnie, a służba pełniona w ten sposób wpływa na wzrost bezpieczeństwa w mieście. A sami dzielnicowi przy okazji dbają o swoją kondycję fizyczną i promują jazdę na rowerze, jako świetną formę aktywnego wypoczynku dla mieszkańców.

Podczas spotkań z mieszkańcami dzielnicowi przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Ostrzegają przed oszustwami i zachęcają do zadbania o widoczność na drodze. Najlepszym sposobem jest noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego nawet 5-krotnie. Dzielnicowi wręczali otrzymane z siemianowickiego magistratu opaski odblaskowe, a najmłodsi otrzymywali książeczki edukacyjne związane z bezpieczeństwem.

Moja Komenda

Przypominamy, że z dzielnicowymi można nawiązać kontakt, korzystając z aplikacji Moja Komenda. Dzięki niej można dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa jednostka Policji, uzyskać jej dane kontaktowe, drogę dojazdu oraz pozyskać informacje o dzielnicowych, ich rejonach służbowych i formach kontaktu z nimi. Przypominamy, że telefony służbowe dzielnicowi odbierają tylko i wyłącznie w godzinach pełnionej służby i nie są to numery interwencyjne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również