Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pierwszy rower elektryczny z Metropolii przekazany Siemianowicom Śląskim

  • Dodano: 2019-10-21 12:00

We wtorek, 15 października, w piękne słoneczne przedpołudnie przed siemianowickim Ratuszem, Marcin Dworak – oficer rowerowy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekazał na ręce sekretarza miasta Adama Skowronka pierwszy z ośmiu rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

Rower trafił do siemianowickiej Straży Miejskiej, a odebrali go komendant Angelika Wojciechowska i starszy specjalista Damian Simon. Nowy nabytek ułatwi strażnikom sprawne przemieszczanie się, zwłaszcza w miejscach, gdzie wjazd samochodu jest utrudniony, czy wręcz niemożliwy.

Metropolia zakupiła ogółem 230 rowerów, które są obecnie przekazywane gminom – członkom GZM. Pragnie w ten sposób umożliwić urzędnikom, aby do podróży służbowych używali nie samochodów, ale rowerów. Oprócz walorów zdrowotnych takiego rozwiązania oraz możliwości uniknięcia korków, jest też taki, że w ten sposób cenne doświadczenia urzędników korzystających z rowerów, a mających wpływ na kształt infrastruktury rowerowej w mieście, pozwolą uniknąć wielu błędów, które pozostałyby niezauważone, gdyby używali oni wyłącznie samochodu. Ma to istotne znaczenie w kontekście przygotowywanego właśnie w ramach Metropolii projektu Roweru Metropolitalnego, który zostanie uruchomiony najprawdopodobniej w 2021 roku.

Wszystkie rowery posiadają wspomaganie elektryczne, które pozwoli na jednym ładowaniu przejechać ok. 60 km. Wyposażone są również w pojemne sakwy oraz zabezpieczenia przeciw kradzieży.

Siemianowice Śląskie, oprócz przekazanego dzisiaj pierwszego roweru, otrzymają jeszcze siedem kolejnych, a wszystkie one pozostaną do dyspozycji urzędników w naszym mieście. Rowery te zostaną dostarczone w listopadzie br.

autor: tekst & foto: Piotr Pindur (Biuro Prasowe UM)

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: UM Siemianowice Śląskie / Piotr Pindur (Biuro Prasowe UM)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.