Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pierwszy tydzień wypoczynku dzieci w DK Chemik

  • Dodano: 2021-07-14 07:15, aktualizacja: 2021-07-14 07:22

W poniedziałek (05.07) rano, w Domu Kultury "CHEMIK" zaczął się wypoczynek dzieci "Z KULTURĄ na wakacjach – kreatywne zajęcia kulturalne dla najmłodszych" organizowane przez Stowarzyszenie NASZ DOM oraz Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową.

W zajęciach uczestniczy 24 dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat) z terenu całego miasta

Po załatwieniu formalności i zapoznaniu się z regulaminem rozpoczęły się gry i zabawy, mające na celu integrację dzieci i młodzieży.

Podczas minionego  tygodnia dzieci miały możliwość gościć w Siemianowickim Centrum Kultury - Parku Tradycji, gdzie wyświetlana była bajka pt. "Naprzód”. Po bajce był czas na zwiedzenie muzeum z eksponatami o wieloletnich górniczych tradycjach naszego miasta. Każdą środę i piątek dzieci spędzą na basenie w Zespole Szkół Sportowych pod opieką ratowników. 

Czwartki przeznaczone są na wycieczki piesze i autokarowe tym razem wybraliśmy się z racji pięknej słonecznej pogody do Pławniowic. Uczestnicy mieli możliwość pływania w jeziorze, pod okiem ratowników, którzy dbali o bezpieczeństwo dzieci. Oprócz zabaw w wodzie milusińscy korzystali z kąpieli słonecznych. Mogli także zakupić sobie lody i drobne pamiątki. Następnie dzieciaki udały się do pałacu w Pławniowicach, gdzie mogli poznać jego historię. Po wyczerpującym i pełnym wrażeń dniu udali się autokarem z powrotem do Siemianowic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również