Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pijany małżonek groził nożem żonie

  • Dodano: 2021-08-03 10:00

Policjanci pilnie udali się na zgłoszenie do jednego z mieszkań w centrum miasta. Kobieta potrzebowała pomocy, ponieważ jej mąż w stanie upojenia alkoholowego awanturował się i szarpał ją.

Po odebranym zgłoszeniu od 36-letniej kobiety o tym, że mąż grozi jej nożem, dyżurny pilnie wysłał tam radiowóz. Na miejscu policjanci zastali jednak tylko zawiadamiającą. Mężczyzna uciekł przed ich przyjazdem z domu.

W mieszkaniu było widać ślady krwi, ponieważ domowy agresor poślizgnął się i sam ranił się nożem

Kobieta została zabrana do komendy, żeby złożyć oficjalne zawiadomienie. W tym czasie policjanci na ulicy w pobliżu ich mieszkania zatrzymali 35-latka. Był pijany, badanie pokazało, że miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna na noc trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszał zarzut znęcania się nad małżonką. Podczas nocnej interwencji została założona niebieska karta. W asyście kryminalnych stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z małżonką oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się grozi podejrzanemu 35-latkowi nawet 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.