Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Pijany rowerzysta i trio nietrzeźwych kierowców

  • Dodano: 2022-06-08 07:00, aktualizacja: 2022-06-07 20:30

Policjanci z drogówki zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, którzy popełnili przestępstwo, wsiadając za kółko po wypiciu alkoholu.

Wzmożone kontrole policjantów z drogówki doprowadziły do wyeliminowania z dalszej jazdy 3 kierowców, którzy pijani prowadzili swoje samochody. 54-kierowca mercedesa wydmuchał ponad 0,5 promila alkoholu, kolejny 1,4 promila, a 39-latek, który jechał na motorze, miał ponad 1,3 promila. Dodatkowo nie wykonał przeglądu technicznego oraz nie zapłacił obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mundurowi zatrzymali mu dowód rejestracyjny i sporządzili wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nawet 2 lata więzienia, utrata prawa jazdy na co najmniej 1 rok oraz nawiązka na cel społeczny. Do kontroli drogowej załapał się także rowerzysta, który również z promilami w organizmie postanowił wybrać się na przejażdżkę. Za popełnione wykroczenie przyszło mu słono zapłacić, bo nałożony na niego mandat karny opiewał na 2500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również