Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Piknik Country i jubileusz Alicji Boncol

  • Dodano: 2018-06-28 14:15

W sobotę 8 września Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru w Parku Miejskim na kolejny PIKNIK COUNTRY.

Tym razem na scenie siemianowickiego amfiteatru zaprezentują się zespół COACH, DAMIAN LUBER QUINTET oraz świętująca w tym roku 25-lecie pracy scenicznej ALICJA BONCOL z zespołem KOALICJA. Początek koncertu – godzina 16.00. Wstęp wolny.

COACH: Zespół powstał w 1985 roku w Krakowie. Debiutował w słynnej Piwnicy Pod Baranami. Repertuar grupy to standardy i utwory z gatunku muzyki country oraz wokalne i instrumentalne kompozycje w stylu country-rock, pop i westernswing z polskimi tekstami menedżera zespołu.

Coach cechuje duży profesjonalizm twórczy i wykonawczy, co stawia grupę w ścisłej czołówce polskich zespołów country. Coach jest uczestnikiem wszystkich ważniejszych imprez w kraju – dorocznych festiwali i pikników w Mrągowie, Lesku, Krakowie, Bydgoszczy, Osieku, Siemianowicach Śląskich, Zwierzyńcu, Ostrołęce, Ustrzykach Dolnych, Starachowicach itd. Występował również z powodzeniem za granicą w: Austrii, Czechach, Niemczech, Szwecji, Włoszech, na Litwie i w Szwajcarii, gdzie reprezentował Polskę na międzynarodowej imprezie Euro-Country Musie Masters - Kreuzlingen '90.
Często prezentowany jest w programach radiowych - "W tonacji Trójki" Korneliusza Pacudy, w krakowskim Radiu Alfa, w audycjach "Radia dla Ciebie", Radia Flash, Radia Oko w Ostrołęce oraz w programach telewizyjnych "Scena Country" TV Polonia, "Country Bar" TV Katowice, transmisjach "live" z Pikniku Country w Mrągowie (II Program TVP) i innych.

DAMIAN LUBER, twórca muzyki blues, funky, z elementami jazzu oraz bossa novy, to artysta o niebanalnej barwie głosu. Maluje muzyką, kreując poetyckie obrazy w świadomościach swoich słuchaczy. Magia? Nie - to po prostu głos Damiana, który przenosi odbiorcę w inny wymiar i daje mu poczucie oderwania od rzeczywistości.
Występował na takich festiwalach jak: Motywy Bluesa, Galicja Blues Festival, Blues nad Bobrem, Blues Colours, Bluestracje.
W swoim dorobku muzycznym grał m.in. z:
Eleanor Ellis (USA), Stanem Breckenridge (USA), Dorotą Zaziąbło, Dawidem Wydrą, Piotrem Horeckim, Robertem Szewczugą, Krzysztofem Maciejowskim, Peterem Beets (NL), Ireneuszem Dudkiem, Janem Stachurą.
Warsztat gitarowy szkolił u najlepszych m.in. u: Johna Gomm, Mike Dawes'a, czy Thomasa Leeb.
Warsztat wokalowy szlifował pod czujnym nadzorem Beaty Bednarz.
W 2015 roku światło dzienne ujrzała płyta „Do what you like". Singiel promujący tę płytę ponad miesiąc utrzymywał się na pierwszym miejscu w notowaniu listy przebojów Radia17.
W 2012 roku wielokrotnie był gościem w Radio Centrum Kalisz, w audycji redaktora Andrzeja Jerzyka, a także Andrzeja Dąbrowskiego.

W swojej muzyce łączy elementy bluesa, funky, jazzu. W swoim dorobku ma nagrody/wyróżnienia m.in. na festiwalach: Galicja Blues Festival, Blues nad Bobrem, Festiwal Bluesowy "Solówka", Bluestracje, Festiwal Motywy Bluesa. Damiana można usłyszeć w kilku konstelacjach:
Damian Luber – solo,
Damian Luber & Jacek Szuła,
Damian Luber Quartet (Damian Luber - gitara, wokal, Jacek Szuła - harmonijki, Marian Wiśniowski – kontrabas, bas oraz Leszek Szewczuga – instr. perkusyjne, perkusja).
Jego wzorce muzyczne to: Adam Rafferty, Ray Charles, Tommy Emmanuel, Chet Atkins, John Mayer, Stevie Ray Vaughan...

ALICJI BONCOL & ZESPOŁU KOALICJA nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Artystka to bez wątpienia najlepszy żeński głos w polskiej muzyce country. Wielokrotna laureatka Plebiscytu fanów country "Dyliżanse" w kategorii Wokalistka Roku i Artysta Roku. Należy do ścisłej czołówki najbardziej uznanych wykonawców gatunku. Ceniona za silny głos o dużej rozpiętości i czystej intonacji sprawdzający się w szerokim spektrum repertuarowym, od countrowej klasyki poprzez zmysłowe ballady aż po drapieżnego, rockowego „pazura". Każdy utwór, który śpiewa, czy to oryginalną kompozycję, czy standard, zabarwia własną charyzmą i energią porywając przy tym publiczność w każdym wieku. W tym roku Alicja Boncol świętuje 25-lecie pracy artystycznej, zapowiada się więc wyjątkowy, jubileuszowy koncert!

autor: Karolina Gera - SCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również