Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Piknik Country w amfiteatrze miejskim

  • Dodano: 2021-09-08 06:30, aktualizacja: 2021-09-07 20:00

Sobota, 4 września upłynęła w amfiteatrze, w Parku Miejskim w rytmie country.

Od wczesnych godzin popołudniowych Park i okolice Amfiteatru zapełniały się miłośnikami kowbojskich rytmów. Pojawiły się skórzane kapelusze, kurtki z frędzlami, a na okolicznych parkingach wspaniałe motory.
Koncert rozpoczął o godz. 18.00 Alabama Band z Mazowsza.

Zabrzmiały standardy country

Amfiteatr wypełniły covery popularnych utworów rodem z Nashville, wzbogacone wirtuozerią i brawurową grą na gitarze Grzegorza Kopki – lidera zespołu.

Po nim wystąpiła królowa country Alicja Boncol wielokrotna laureatka plebiscytu fanów country „Dyliżanse” w kategorii Wokalistka Roku i 3–krotna w kategorii Artystka Roku. Na scenie towarzyszył jej zespół Koalicja. Wokalistka porwała publiczność wspaniałym głosem, niespożytą energią i uśmiechem. Siemianowiczanka, kochana i podziwiana przez wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z tym rodzajem muzyki nie zawiodła. Jej siła głosu i talent porwały publiczność w piękny, trochę zadziorny, świat wyczarowany muzyką i tekstami piosenek. Podczas koncertu odebrała z rąk przedstawicieli fundacji Country&Folk - statuetkę wokalistka roku - nagrodę XX jubileuszowego plebiscytu czasopisma „Dyliżanse. Zostało jej również wręczone wyróżnienie, zdobyte w konkursie na piosenkę country 2021 za wykonanie utworu pt. „Podróż XXI” do słów K.C Buszmana .Konkurs zorganizowała fundacja Country & Folk oraz forum Muzyki Country. Koncert ubarwiły popisy taneczne, na scenie towarzyszyły Alicji Viki & Idalia oraz zespół tańca liniowego Senior Dance. Wszystko to sprawiło, że na scenie było piękne kolorowe widowisko, płynęła z niej pozytywna radosna energia. Publiczność żywo reagowała, a fosa pomiędzy sceną a widownią zapełniła się tańczącymi parami. Za nami piękny wieczór, pełen pozytywnej energii i niezapomnianych emocji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również