Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań "Bezpieczny Pieszy" w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-01-26 07:30, aktualizacja: 2023-01-25 21:38

Przedwczoraj siemianowicka drogówka przeprowadziła działania "Bezpieczny Pieszy". Od godziny 6.00 do 22.00 mundurowi bacznie przyglądali się relacjom pomiędzy kierującymi a pieszymi, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych.

Akcja "Bezpieczny Pieszy"

Przedwczoraj od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z drogówki prowadzili działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Mundurowi 30 razy przyłapali kierowców, którzy w obrębie przejść dla pieszych, jechali za szybko oraz 2 razy nieprawidłowo zachowali się na drodze w stosunku do pieszych. Natomiast cieszy to, że tylko 2 pieszych naraziło swoje zdrowie, a nawet życie przez to, że przechodzili w miejscu do tego niedozwolonym. Wykroczenia popełnione przez zmotoryzowanych i pieszych są bardzo niebezpiecznymi w swoich skutkach. Łamanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w miejscach przejść dla pieszych, może doprowadzić do zdarzenia drogowego, w którym niechroniony uczestnik ruchu drogowego praktycznie jest bez szans w zderzeniu z rozpędzonym pojazdem. Wobec kierujących policjanci nałożyli 26 mandatów karnych, zastosowali 5 pouczeń oraz skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Spotkanie ze stróżami prawa dla pieszych łamiących przepisy zakończyło się mandatem karnym i pouczeniem.

Apelujemy o szczególną ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowywanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również