Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podsumowanie działań "Porządek". Jak wypadły Siemianowice Śląskie?

  • Dodano: 2023-02-21 06:30, aktualizacja: 2023-02-20 19:21

Bezpieczeństwo jest jedną z pierwszorzędnych potrzeb ludzkich a zapewnienie go- jednym z podstawowych zadań w służbie Policji.

Policjanci z pionu prewencji przeprowadzili działania pn. "Porządek". Od godziny 16.00 zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które są dotkliwe dla mieszkańców i egzekwowali przestrzeganie prawa. W efekcie ujawnili 28 wykroczeń, zatrzymali 1 osobę poszukiwaną, a 2 doprowadzili do izby wytrzeźwień.

Jak wygląda "porządek" w mieście?

Akcja rozpoczęła się późnym popołudniem i trwała do północy, a jej podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa na siemianowickich osiedlach. Działania przeprowadzili policjanci z „patrolówki”, których wspierali wywiadowcy. W trakcie działań policjanci wylegitymowali 39 osób i skontrolowali 3 samochody. Stróże prawa zwracali uwagę na miejsca zagrożone, w których jak wynika z analiz, dochodzi do popełniania wykroczeń czy grupowania się osób, w tym nieletnich. W ręce mundurowych wpadł 1 poszukiwany, a 2 osoby zostały doprowadzone do izby wytrzeźwień. Działania "Porządek" zakończyły się ujawnieniem 28 wykroczeń, za które mundurowi ukarali 19 mandatami karnymi, zastosowali 4 pouczenia oraz skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu. Najwięcej mandatów, bo aż 10, zostało nałożonych za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również