Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Podszyły się za pracownice przychodni i okradły 84-latkę

  • Dodano: 2018-12-03 13:15, aktualizacja: 2018-12-04 14:10

Pomimo szeregu akcji profilaktycznych i apeli do osób starszych, wczoraj ofiarą oszustów padła 84-latka. Kobiety zadzwoniły do mieszkania seniorki i przedstawiły się się jako pracownice przychodni. Podczas, gdy jedna z nich zajmowała rozmową 84-latkę, druga sprawczyni plądrowała mieszkanie w poszukiwaniu oszczędności. Dla oszustek wizyta się udała, ponieważ wzbogaciły się o 30 tysięcy złotych i biżuterię. Zachęcamy do rozmów z seniorami, aby uchronić ich przed przestępcami.

Tuż przed godziną 14 do drzwi seniorki zapukały 2 kobiety i przedstawiły się jako pracownice przychodni. Ufna siemianowiczanka wpuściła je do środka. Wtedy jedna z kobiet zajęła ją rozmową, a druga w tym czasie plądrowała mieszkanie w poszukiwaniu łupu. Wizyta oszustek u seniorki się udała. Ukradły 84-latce 30 tysięcy złotych i biżuterię. Gdy seniorka zorientowała się, że stała się ofiarą oszustek, powiadomiła o tym stróżów prawa.

Apelujemy do osób starszych o zachowanie czujności i nie wpuszczanie do domów osób, które podają się za pracowników ZUS-u, przychodni lekarskich czy przedstawicieli firm medycznych. Tylko Wasza ostrożność może uchronić Was od stania się ofiarą kradzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również