Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policja na Pikniku Zdrowia!

  • Dodano: 2024-06-17 14:15

Siemianowicka komenda Policji zapraszała do swojego stanowiska wszystkich tych, którzy w sobotę odwiedzili Piknik Zdrowia. Odbył się on przy Parku Tradycji i był świetną okazją do tego, aby zrobić bezpłatnie określone badania oraz skonsultować się ze specjalistami. Piknik Zdrowia miał na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz bycia eko. Oprócz tak ważnego tematu jak zdrowie, nie można było pominąć bezpieczeństwa. Dlatego policjant dzielił się swoim doświadczeniem zawodowym z mieszkańcami.

Wiele atrakcji jednego dnia

VIII Piknik Zdrowia odbył się w sobotę 15 czerwca przy Parku Tradycji. Kilkadziesiąt różnych podmiotów umożliwiało uczestnikom wykonanie bezpłatnych badań czy rozmowy ze specjalistami. Najważniejszym celem była promocja zdrowego stylu życia, zadbania o siebie i harmonijnego życia w ekosystemie. Aby być w pełni zdrowym, zdecydowanie trzeba czuć się bezpiecznie.

Stoisko policji

Dlatego wśród zaproszonych podmiotów znalazło się także stanowisko Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, gdzie policjant ze strażniczką miejską wymieniali się spostrzeżeniami z mieszkańcami i udzielali cennych rad z zakresu bezpieczeństwa. Rozdawali odblaski oraz inne gadżety profilaktyczne, które z całą pewnością zwiększą świadomość o istniejących zagrożeniach. Organizatorzy zadbali także o wiele pokazów między innymi pierwszej pomocy czy zumby. Można było także oddać czastkę siebie i zarejestrować się jako dawca szpiku.

Policja na Pikniku Zdrowia!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Siemianowice Śl. / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również