Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policja przypomina - w całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust

  • Dodano: 2020-10-19 06:30, aktualizacja: 2020-10-18 15:12

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju "żółtej strefy" w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń. W teren wyruszyło wiele patroli, których jednym z zadań było sprawdzenie, jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju "żółtej strefy" w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden - ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy!

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń znajdziesz: Aktualne zasady i ograniczenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również