Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policja szuka świadków potrącenia pieszej na parkingu sklepu Kaufland, przy ulicy Kapicy

  • Dodano: 2024-04-25 11:00

Siemianowiccy śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa przez nieustalonego kierującego na parkingu sklepu Kaufland przy ulicy Kapicy, w wyniku którego doszło do potrącenia pieszej. Zdarzenie miało miejsce w dniu 20 kwietnia br. po godzinie 13 w okolicach wejścia głównego do sklepu, w pobliżu miejsca wyznaczonego do pobierania koszyków zakupowych. W związku z wykonywanymi czynnościami śledczy poszukują świadków tego zdarzenia.

Mundurowi szukają świadków

W dniu 20 kwietnia br. policjanci zostali wezwani na parking sklepowy przy ulicy Kapicy, gdzie miało dojść do potrącenia pieszej. Załoga pogotowia ratunkowego udzielała już pomocy medycznej 80-letniej kobiecie, a następnie zabrała ją do szpitala na dalszą diagnostykę. W toku wykonywanych czynności ustalono, że do potrącenia pieszej miało dojść pomiędzy godziną 13.20 a 13.26 w okolicach wejścia głównego do sklepu Kaufland w pobliżu miejsca z wózkami sklepowymi.

Kim jest sprawca?

Na obecnym etapie policjanci są w trakcie ustalania, jakim samochodem jechał prowadzący i kim był. Aby zweryfikować informacje oraz ustalić dokładny przebieg tego zdarzenia, śledczy zwracają się do osób, które w momencie zdarzenia znajdowały się na parkingu i cokolwiek widziały, o kontakt w powyższej sprawie. Niestety, miejsce potrącenia nie jest objęte sklepowym monitoringiem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że moment potrącenia kobiety mógł zostać nagrany przez kamerki zamontowane w zaparkowanych bądź przejeżdżających samochodach. Dlatego służby zwracają się do Państwa z prośbą o kontakt z siemianowicką Policją:

  • całodobowo u dyżurnego jednostki pod numerem telefonu 47 8531 255 bądź 201 powołując się na l.dz. RSD 240/24,
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 w sekretariacie Wydziału Kryminalnego pod numerem telefonu 47 8531 280 powołując się na l.dz. RSD 240/24,

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kłutko

    Pod Kauflandem w ogóle jest niebezpiecznie. Oceniam że jakieś 90 procent kierowców nie przestrzega zasad organizacji ruchu w tym miejscu. W sumie ja też się zaliczam do tych ca 90%, bo wolę ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom i uniknąć stłuczki albo bycia otrąbioną przez typa, któremu wydaje sie że ma pierwszeństwo. Niech ktoś tam postawi znaki i wyznaczy podporządkowane alejki...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również