Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci poszukują oszusta ze zdjęcia. Poznajesz go?

  • Dodano: 2022-09-19 06:30, aktualizacja: 2022-09-18 13:47

Siemianowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, którego sprawca wyłudził blisko 700 złotych posługując się fałszywą fakturą.

W lipcu br. do sklepu w Siemianowicach Śląskich przyszedł mężczyzna, który przedstawił pracownicy fakturę i wręczył zamówione słodycze, żądając za nie zapłaty. Twierdził, że właścicielka sklepu składała zamówienie na żelki i cukierki. Nic niepodejrzewająca kasjerka wypłaciła należność w kwocie blisko 700 złotych i odebrała towar. Szybko okazało się, że mężczyzna wprowadził ją w błąd, a wystawiona faktura była fałszywa. Pozostawiony towar nie przedstawiał wartości na fakturze. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osoby podejrzewanej. Mężczyzna na policzku ma charakterystyczną bliznę.

Policja apeluje!

Zwracamy się do Państwa o pomoc w ustaleniu tożsamości oszusta bądź jakiekolwiek informacje, które przyczyniłyby się do ustalenia kim jest ta osoba bądź gdzie przebywa. Wszelkie informacje można przekazywać całodobowo pod numerem telefonu do dyżurnego siemianowickiej komendy +48 8531 255 bądź +48 8531 201 oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30 w sekretariacie WK pod numerem telefonu +48 8531 280. Można również nawiązać kontakt mailowy pg@siemianowice.ka.policja.gov.pl.

Kontaktując się proszę powołać się na l.dz. RSD 210/22.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również