Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  • Dodano: 2023-02-07 06:30, aktualizacja: 2023-02-06 23:06

W przepięknej scenerii SCK Zameczek odbyło się kolejne spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tym razem zdecydowana część wykładu poświęcona była zdrowiu, prawidłowemu odżywianiu oraz temu, gdzie szukać pomocy i wsparcia, szczególnie finansowego, w przypadku różnych schorzeń. O tym mówiła Pani Elżbieta Synowiec, pracownik komendy. Natomiast policjant zachęcał do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przebieg spotkania z seniorami

Policjant zajmujący się profilaktyką razem z pracownikiem komendy Panią Elżbietą Synowiec spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poprzednie spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Tym razem poświęcono sporo uwagi tematyce związanej ze zdrowiem, jak dbać o siebie, odżywiać się czy jak należy przygotować się do różnych wizyt lekarskich.

Pani Elżbieta Synowiec przekazała również, gdzie należy szukać pomocy, w tym również finansowej, szczególnie w przypadkach związanych z rehabilitacją. Jej wykład został wzbogacony o prelekcję policyjnego profilaktyka mł.asp. Arkadiusza Lasyka, który zachęcił do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Zwrócił także uwagę na zalety posiadania Koperty Życia oraz karty ICE. Mundurowy rozdał odblaskowe breloki i zachęcił do ich używania, po to, aby być widocznym na drodze. Aby zachęcić do reagowania i nie bycia obojętnym na łamanie prawa, każdy otrzymał breloki z kampanii Nie reagujesz-akceptujesz. Do rąk słuchaczy trafiły także Koperty Życia oraz ulotki.

Policjanci spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również