Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci włączyli się do projektu MOPS "Siemianowice przeciw przemocy"

  • Dodano: 2023-03-16 06:30, aktualizacja: 2023-03-15 20:01

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach przy współpracy z mundurowymi oraz Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej realizuje projekt "Siemianowice przeciw przemocy", który finansowany jest ze środków z funduszy norweskich i krajowych w ramach Programu "Sprawiedliwość".

Działania podejmowane w ramach tego projektu mają przyczynić się do zmiany funkcjonowania systemu przeciwdziałania przemocy domowej, co z kolei ma zmniejszyć skalę występowania tego zjawiska.

Otwarcie Centrum dla Rodzin

Głównym celem projektu "Siemianowice przeciw przemocy" jest wykrycie zachowań dysfunkcyjnych na etapie wczesnej profilaktyki, a jego osiągnięcie będzie możliwe dzięki pogłębionej współpracy instytucji działających w naszym mieście na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W związku z powyższym w budynku przy ulicy Wróblewskiego 10 w Siemianowicach Śląskich w połowie maja br. zostanie otwarte Centrum dla Rodzin, które pełnić będzie funkcję bazy koordynującej działalność na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej, a przede wszystkim zadba o ochronę osób doznających przemocy. Chętni mogą zgłaszać się w Centrum dla Rodzin w godzinach od 9.00 do 15.00, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Szkolnej 17 w pokoju numer 46 bądź telefonicznie do koordynatorów projektu Pana Tomasza Sojki pod numerem 32 765 62 46 bądź Pani Agnieszki Szymańskiej pod numerem 784 - 573 - 410.

W trakcie spotkań w ramach tzw. Kawiarni Rodzinnej uczestnicy projektu będą mieli możliwość wzmacniania i budowania relacji rodzinnych. Centrum dla Rodzin to szczególne miejsce, gdyż z jednej strony podejmowane bedą w nim działania ukierunkowane na poprawę jakości relacji rodzinnych i działania w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki, a z drugiej zaś strony zaplanowano spotkania propagujące równość kobiet i mężczyzn oraz tolerancję i wzajemny szacunek.

Centrum dla Rodzin to miejsce, do którego mieszkańcy będą mogli zgłaszać się w sytuacjach kryzysowych i wymagających szybkiej interwencji. Wszystkie działania podejmowane w ramach projektu są bezpłatne i skierowane do rodzin z Siemianowic Śląskich- zarówno tych zagrożonych, jak i tych już doświadczonych przemocą oraz do osób mających trudności z radzeniem sobie z agresją.

W ramach działań odbędzie się również szereg szkoleń skierowanych do specjalistów, którzy na co dzień zaangażowani są w przeciwdziałanie przemocy domowej na terenie Siemianowic Śląskich.

Na realizację projektu otrzymano dofinansowanie w kwocie 674 335,00 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również