Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policjanci zabezpieczali przemarsz seniorów

  • Dodano: 2018-09-20 12:45

Wczoraj rozpoczęły się w naszym mieście Senioralia. Kilkuset seniorów przez trzy dni korzystać będą z mnóstwa atrakcji przygotowanych właśnie dla tej grupy wiekowej.

Będzie coś dla ciała, duszy i umysłu. Oczywiście nie zabraknie pogadanek o bezpieczeństwie, które przygotowali dla nich nasi mundurowi, strażacy i strażnicy miejscy. Impreza rozpoczęła się od korowodu seniorów ulicami miasta. O ich bezpieczeństwo dbali siemianowiccy policjanci.

Już po raz drugi w naszym mieście wystartowały Senioralia. Tym razem rozpoczął je barwny korowód seniorów, do którego dołączali również młodsi uczestniczy, sympatyzujący ze starszymi mieszkańcami. Uczestnicy przeszli ulicami Kilińskiego, Śląską, 1-go Maja, Parkową i Chopina, aby dotrzeć do amfiteatru. Tam Senioralia 2018 rozpoczął Prezydent Miasta, który przekazał seniorom klucz do miasta. Przez kolejne 3 dni to właśnie oni będą dominować w naszym mieście. Od wczoraj w różnych miejscach miasta czekają na nich atrakcje. Występy artystyczne, mnóstwo warsztatów o przeróżnej tematyce, zwiedzanie obiektów kultury w naszym mieście oraz spotkania ze stróżami prawa, pracownikami OIK-u, strażakami i strażnikami miejskimi. Wszystko po to, aby nasi seniorzy korzystali w pełni z życia i śmiało podążali za nowinkami w dziedzinie technologii czy zdrowia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również