Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Policyjna #JestAkcja "Winogrono"

  • Dodano: 2020-09-21 07:30, aktualizacja: 2020-09-20 20:59

Policja rozpoczęła akcję "winogrono", w wyniku której zorganizowano poligon, aby można było wirtualnie przećwiczyć sposób przemieszczania się na długiej linie w systemie określanym  właśnie "winogrono".

Policyjni kontrterroryści to funkcjonariusze, którzy ze względu na charakter realizowanych zadań cechują się przede wszystkim: wysoką sprawnością fizyczną, bardzo dobrym stanem zdrowia, wysoką odpornością na sytuacje stresowe, umiejętnością pracy w zespole oraz umiejętnością szybkiej adaptacji do nowych warunków.

Te kluczowe cechy pozwalają im na realizowanie najbardziej wymagających zadań specjalnych. Oczywiście działają wspólnie wraz z innymi funkcjonariuszami, w tym z pilotami, bez których nie udałoby się przeprowadzić ewakuacji na linach alpinistycznych.

Poligon

Zorganizowano więc poligon, abyś mógł wirtualnie przećwiczyć sposób przemieszczania się na długiej linie w systemie określanym  właśnie "winogrono". Umiejętność ta wykorzystywana jest przez funkcjonariuszy między innymi podczas akcji ratunkowych oraz podczas zatrzymywania niebezpiecznych przestępców w trudnym terenie, gdzie dotrzeć można jedynie śmigłowcem. To od umiejętności pilota w dużej mierze zależy w tym zadaniu bezpieczeństwo wszystkich uczestników akcji.

Zaprasza się więc do poznania ciekawego świata widzianego oczyma policyjnych kontrterrorystów i pilotów. Możesz poznać go także Ty, oglądając najnowszy film, zrealizowany dzięki współpracy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP i firmy vr360.pl. Podobnie jak poprzednie z serii #JestAkcja, wykonany został w technologii video 360, która pozwala na rejestrowanie rzeczywistości w pełnej sferze, czyli to Ty sam decydujesz, w którą stronę popatrzysz, a dzięki okularom VR dodatkowe, niepowtarzalne wrażenia stają się również Twoim udziałem. Tym razem bierzesz udział w działaniach wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" i pilotami Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP. 

Praca w Policji

A jeżeli zainteresowała Cię służba w Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji "BOA" lub w Zarządzie Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji to koniecznie zajrzyj na stronę www.praca.policja.pl i tam dowiesz się od czego zacząć i być może już wkrótce spotkamy się na prawdziwej służbie.

Google NewsSubskrybuj Siemianowice.net.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również