Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Popołudnie pełne kolizji. Sprawcami młodzi kierowcy

  • Dodano: 2020-09-03 06:45, aktualizacja: 2020-09-02 21:19

Pogoda nie rozpieszcza nas w ostatnich dniach. Ciągłe opady deszczu, a co za tym idzie - wyjątkowo niesprzyjające warunki drogowe utrudniały jazdę kierowcom, czego widocznym skutkiem były liczne kolizje.

Jak się okazuje, główną przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości i sposobu jazdy na śliskiej nawierzchni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie obyło się jednak bez mandatów karnych.
Mokrą jezdnię latem można porównać do oblodzonej zimą. Przedwczoraj przekonało się o tym wielu użytkowników dróg. Niektórzy zakończyli ją konsekwencjami finansowymi w postaci uszkodzonego samochodu oraz mandatu karnego.

  • 1 września, godzina 14:30: Mikołów, DK 44 w kierunku Tychów: kierująca samochodem toyota 19-latka nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego ją auta, który siłą odrzutu uderzył z kolei w poprzedzający go samochód renault. Kolizja spowodowała utrudnienia na jednym z pasów ruchu. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 250 zł.
  • 1 września, godzina 17:40: Orzesze, ulica Centralna, DK 81: kierujaca samochodem osobowym marki seat, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i na łuku drogi utraciła panowanie nad pojadem uderzając w bariery energochłonne. 21-latka ukarana mandatem karnym w wysokości 250zł.
  • 1 września, godzina 19:50: Mikołów, DK 44 w kierunku Tychów: kierująca renault 20-latka, zjeżdżając z krajowej "wiślanki", uderzyła w barierę energochłonną. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierującą ukarali mandatem w wysokości 100 zł.

Wczorajszy dzień nie zapowiadał się lepiej, dlatego policjanci apelowali do kierowców, by ściągnęli nogę z gazu. Podstawowe dwie zasady mogące poprawić nasze bezpieczeństwo na drodze w takich warunkach to dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Na mokrej nawierzchni hamowanie znacznie się wydłuża, a widoczność pogarsza

Jeśli podróżujemy podczas obfitych opadów lub zaraz po intensywnej ulewie, trzeba pamiętać o zjawisku aquaplaningu. Na powierzchni pokrytej wodą powoduje ono utratę przyczepności opony. Przyczyną jest to tworzeniem się warstwy wody między oponą a jezdnią. W efekcie tego bardzo często dochodzi do utraty kontroli nad pojazdem.

Popołudnie pełne kolizji. Sprawcami młodzi kierowcy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również