Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Potrącenia na ul. Kapicy i Bytkowskiej. Włącz czujność w obrębie przejścia dla pieszych!

  • Dodano: 2023-02-15 06:30, aktualizacja: 2023-02-14 21:43

Przedwczoraj niemalże o tej samej porze doszło do 2 potrąceń pieszych na oznakowanych przejściach. Do zdarzeń doszło na ulicy Kapicy oraz Bytkowskiej.

Nieuważna jazda na przejściach w Siemianowicach

Pomimo, iż przejście na ulicy Kapicy jest dodatkowo oznaczone oświetleniem w jezdni, nie zapobiegło to potrąceniu pieszego. Być może padający tego dnia deszcz i zapadający zmrok spowodował, że kierowcy nie zauważyli prawidłowo przechodzących przez przejścia pieszych.

Przedwczoraj policjanci z drogówki obsługiwali 2 zdarzenia z udziałem pieszych. Niemalże o tym samym czasie, pomiędzy godziną 17 i 18, kierujący osobówkami nie zachowali szczególnej ostrożności i nie ustąpili pierwszeństwa pieszym przechodzącym na oznakowanych przejściach dla pieszych na ulicy Bytkowskiej oraz Kapicy. Pomimo, iż na drugim przejściu zamontowano dodatkowe oświetlenie w jezdni, nie udało się uniknąć potrącenia. Być może padający wczoraj deszcz i nadchodzący zmrok spowodował, że piesi nie byli wystarczająco widoczni dla kierowców bądź koncentracja kierujących na tym, co dzieje się na drodze, nie była wystarczająca. Na szczęście nikt z pieszych nie zginął. Poszkodowanym została udzielona pomoc przez załogi karetek pogotowia ratunkowego. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Kierujący za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych.

Zachęcamy pieszych do używania elementów odblaskowych oraz do stałego kontrolowania zachowań kierujących podczas przechodzenia przez przejście. Pomimo, iż pieszy ma w tym miejscu bezwględne pierwszeństwo, warto kierować się zasadą ograniczonego zaufania i monitorować to, co dzieje się wokół.

Kierującym przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i należytej koncentracji. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również