Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Potrącił pieszą na pasach, bo jej nie widział

  • Dodano: 2018-06-06 07:45, aktualizacja: 2018-06-06 07:56

68-letni kierowca daci potrącił na ulicy Kapicy przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. Zarówno kierujący, jak i poszkodowana 67-latka byli trzeźwi. Z powodu odniesionych obrażeń kobieta została hospitalizowana w szpitalu. Jak oświadczył kierowca, nie zauważył idącej po przejściu kobiety. Apelujemy do kierowców o ostrożność i wzmożoną koncentrację w obrębie przejść dla pieszych.

Wczoraj około 10.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Kapicy doszło do potrącenia kobiety. Gdy przyjechali na miejsce, załoga pogotowia ratunkowego udzielała pomocy 67-latce. Okazało się, że kobieta przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Z relacji poszkodowanej, jak i świadka wynika, że piesza nie wtargnęła na przejście i zachowała się prawidłowo. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy i pieszej. Oboje byli trzeźwi. 68-letni kierujący tłumaczył, że nie widział przechodzącej przez przejście kobiety. Piesza została zawieziona do szpitala, gdzie z uwagi na obrażenia, została hospitalizowana. Na całe szczęście wypadek ten nie zakończył się śmiertelnie. Z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jakie stworzył kierujący dacią mężczyzna, mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz śledczy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o należytą koncentrację, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych. Czasami wystarczy oślepiające słońce, aby stracić chwilowo widoczność na drodze. Jazda z prędkością dopuszczalną, a przede wszystkim dopasowaną do warunków atmosferycznych i drogowych, z całą pewnością przyczyni się do bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również