Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prelekcja z walizką profilaktyczną

  • Dodano: 2021-02-04 07:00, aktualizacja: 2021-02-03 18:28

O tym jak wyglądają poszczególne rodzaje narkotyków i jakie symptomy świadczą o ich zażyciu, mogły dowiedzieć się wychowawczynie jednej z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Siemianowicach.

Dzięki walizce profilaktycznej, która zawiera reprodukcje narkotyków i substancji psychotropowych, wychowawczynie mogły zobaczyć, jaką w rzeczywistości przyjmują postać i nie bazować jedynie na teorii. Wiedza taka zawsze jest przydatna, szczególnie przy kontaktach z młodzieżą.

Siemianowicki profilaktyk spotkał się z wychowawczyniami jednej z POW

Zaprezentował to, co kryje w sobie walizka profilaktyczna. A jej zawartość stanowi cenną wiedzę, szczególnie dla osób, które na co dzień mają kontakt z młodzieżą. W walizce znajdują się atrapy takich narkotyków i substancji psychotropowych jak: kokaina, crack, opium, heroina, leki psychotropowe, LSD, magiczne grzyby, ekstazy, metaamfetamina, konopie indyjskie oraz amfetamina.

Wychowawczynie mogły zatem zobaczyć, jak wyglądają poszczególne narkotyki i nie bazować jedynie na wiedzy teoretycznej. Przy okazji wychowawczynie mogły doświadczyć, jak odbiera rzeczywistość osoba, która jest pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Odzwierciedliły to alkogogle i narkogogle, które policjant zabrał ze sobą na spotkanie. Zarówno walizka profilaktyczna, jak gogle zostały zakupione ze środków finansowych magistratu i mają pomóc policjantom w realizacji zadań profilaktycznych. 

Prelekcja z walizką profilaktyczną

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również