Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Premiera książki "Siemianowice, kere pamiyntomy"

  • Dodano: 2022-06-10 07:00, aktualizacja: 2022-06-09 18:48

Już 14 czerwca o godzinie 16:00, Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej zaprasza na premierę książki "Siemianowice, kere pamiyntomy".

Siemianowice, kere pamiyntomy

"Kilkanaście osób, kilkanaście różnych historii. Jedne spisane naszom godkom, inne pięknym językiem literackim, mamy tekst napisany zgodnie z zasadami śląskiej ortografii Feliksa Steuera. Na nasz apel odpowiedziały zarówno osoby powszechnie znane i cenione jak i zwyczajni mieszkańcy naszego miasta, nasi sąsiedzi i znajomi którzy poczuli potrzebę podzielenia się wspomnieniami. Nikogo nie faworyzujemy, wszystkie opowieści są dla nas równie cenne. Chcąc zachować niepowtarzalny klimat, postanowiliśmy nie ingerować redakcyjnie w żaden z tekstów – niech kożdy godo tak, jak mu w duszy gro...

Na koniec chciałbym zacytować słowa pana Stefana Maruszczyka, które usłyszałem na którymś z jego licznych spotkań autorskich: nie biercie tego co godom za oficjalno historia Siemianowic, opisołech Wom tak, jak jo to pamiyntom... Zagłębiając się w lekturę tej książki trzeba mieć na uwadze powyższe słowa – bowiem ile opowieści, tyle wersji tej samej historii."-opisuje książkę Jarek Ulman redaktor.

Po premierze biblioteka zaprasza na spacer historyczny po miejscach opisanych w książce. Początek spaceru zaczyna się przy ulicy Sobieskiego 1, o godzinie 17:00.

Spacer poprowadzi Pani Małgorzata Derus, wieloletnia konserwator zabytków, pracownik Muzeum Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

Premiera książki "Siemianowice, kere pamiyntomy"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również