Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prowadził samochód mimo zakazu. Dodatkowo był pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2019-01-15 12:00, aktualizacja: 2019-01-16 08:06

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fordem fiestą, który popełnił wykroczenie drogowe.

Po chwili okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie, którego dopuścił się 42-latek. Mężczyzna miał w swoim organizmie promile i dodatkowo obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że jeździł on w stanie nietrzeźwości. Efektem końcowym jego przejażdżki będą 2 zarzuty za popełnione przestępstwa oraz ukaranie za wykroczenie.

Przebieg zatrzymania

Pomimo fatalnych warunków drogowych, które wczoraj panowały, kierujący fiestą zdecydował się na manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym. Zauważyli to policjanci z ruchu drogowego, którzy patrolowali miasto. Mundurowi natychmiast zareagowali na łamane prawo i zatrzymali kierującego do kontroli. Już po chwili okazało się, że od mężczyzny wyczuwalna jest woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 42-latka. Wynik badania wskazywał na blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał od 2015 roku orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Obowiązywać miał go do 2025 roku. Jeżdżąc w stanie nietrzeźwości oraz łamiąc sądowy zakaz 42-latek popełniał przestępstwa. Wkrótce usłyszy zarzuty. Nie uniknie także odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.


Źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Komentarze (1)    dodaj »

  • bóbr

    Co za geniusz. Cieszy mnie, że takim "ludziom" yanosik nie pomoże, tylko normalnym kierowcom. I bardzo dobrze, karać! Bo ryzykują nie tylko swoim zdrowiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również