Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Prowadzone kontrole drogowe: Kierowcy byli pijani, a nawet pod wpływem narkotyków

  • Dodano: 2022-06-01 06:30, aktualizacja: 2022-05-31 23:01

Dzięki kontrolom drogowym wykonywanym przez policjantów różnych pionów oraz reakcji świadka z dalszej jazdy wyeliminowano tych, którzy stwarzali zagrożenie dla innych uczestników.

Nieodpowiedzialni kierowcy

Przez weekend dosłownie namnożyło się kontroli drogowych i interwencji związanych z nietrzeźwymi kierowcami pojazdów oraz jednośladów. Policjanci z drogówki wyłapali 2 rowerzystów, którzy pili wcześniej alkohol. Zostali oni ukarani mandatami karnymi  w wysokości 1000 złotych oraz 2500 złotych. Inna kontrola ujawniła, że kierowca opla nie mógł w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ miał orzeczony przez sąd zakaz kierowania na czas 3 lat. Jego zachowanie wypełniło znamiona przestępstwa i wkrótce usłyszy zarzut. Za niestosowanie się do sądowych zakazów grozi nawet 5 lat więzienia. Jego losy podzieli wkrótce inny kierowca.

38-letni siemianowiczanin przyjechał samochodem, po czym, gdy wyszedł, to ledwo stał na nogach, przewracał się oraz dobijał się do witryn sklepowych. Powiadomił o tym policjantów świadek, który bał się, że kompletnie pijany kierowca wsiądzie ponownie do auta i odjedzie. Mundurowi zbadali jego stan trzeźwości. Kierowca miał ponad 2,6 promila alkoholu. Z jego notowań karnych wynikało, że już 3 razy sąd stosował wobec niego zakazy kierowania. Natomiast wezwani do interwencji policjanci, u zgłaszającego ją kierowcy wykryli promile oraz narkotyki. Narkotest wykazał obecność amfetaminy w jego organizmie, a wynik badania na trzeźwość pokazał, że mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu. Została mu pobrana krew do dalszych badań toksykologicznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również