Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Przed nami XII PKO Silesia Marathon. Jakie utrudnienia czekają kierowców?

  • Dodano: 2020-09-30 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 20:40

4 października w niedzielę ulicami naszego miasta pobiegną uczestnicy XII PKO Silesia Marathon.

Już w niedzielę 4 października rusza PKO Silesia Marathon. O bezpieczeństwo kibiców i uczestników tego biegu ulicznego zadbają policjanci, strażnicy miejscy, strażacy z OSP oraz wolontariusze. Bieg rozpoczyna się o 8.00 z Katowic, a następnie przebiega przez Mysłowice, Siemianowice Śląskie oraz Chorzów.

Trasa biegu w naszym mieście przebiegać będzie następującymi ulicami od strony Katowic: Mysłowicką, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, ronda Siemion, Katowicką i Telewizyjną. W związku z powyższym od około godziny 9.45 do 13.45 wyżej wymienione ulice zostaną zablokowane i dojazd do nich będzie niemożliwy. Utrudnienia będą również w komunikacji miejskiej.

W celu zminimalizowania utrudnień, po ustaleniach z Policją na ulicy Katowickiej od Ronda Siemion do ulicy Lipowej zostanie wydzielony pas ruchu, który będzie wjazdem na osiedle Tuwim, a wyjazdem będzie ulica Leśna. Policjanci będą również w newralgicznych miejscach kierować ruchem poprzecznym, podczas przerw pomiędzy biegnącymi.

Prosi się o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów, straży miejskiej i innych osób zabezpieczających tą sportową imprezę. 

Przed nami XII PKO Silesia Marathon. Jakie utrudnienia czekają kierowców?

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.