Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Przed nami XII PKO Silesia Marathon. Jakie utrudnienia czekają kierowców?

  • Dodano: 2020-09-30 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 20:40

4 października w niedzielę ulicami naszego miasta pobiegną uczestnicy XII PKO Silesia Marathon.

Już w niedzielę 4 października rusza PKO Silesia Marathon. O bezpieczeństwo kibiców i uczestników tego biegu ulicznego zadbają policjanci, strażnicy miejscy, strażacy z OSP oraz wolontariusze. Bieg rozpoczyna się o 8.00 z Katowic, a następnie przebiega przez Mysłowice, Siemianowice Śląskie oraz Chorzów.

Trasa biegu w naszym mieście przebiegać będzie następującymi ulicami od strony Katowic: Mysłowicką, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, ronda Siemion, Katowicką i Telewizyjną. W związku z powyższym od około godziny 9.45 do 13.45 wyżej wymienione ulice zostaną zablokowane i dojazd do nich będzie niemożliwy. Utrudnienia będą również w komunikacji miejskiej.

W celu zminimalizowania utrudnień, po ustaleniach z Policją na ulicy Katowickiej od Ronda Siemion do ulicy Lipowej zostanie wydzielony pas ruchu, który będzie wjazdem na osiedle Tuwim, a wyjazdem będzie ulica Leśna. Policjanci będą również w newralgicznych miejscach kierować ruchem poprzecznym, podczas przerw pomiędzy biegnącymi.

Prosi się o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów, straży miejskiej i innych osób zabezpieczających tą sportową imprezę. 

Przed nami XII PKO Silesia Marathon. Jakie utrudnienia czekają kierowców?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również