Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Remont drogi w Srokowcu! Miasto ogłosiło przetarg

  • Dodano: 2024-07-10 14:15

Miasto ogłosiło przetarg na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Budowa i modernizacja układu drogowego na obszarze przemysłowym Srokowiec w Siemianowicach Śląskich”.

Remonty siemianowickich dróg

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową dróg gminnych w rejonie ulic: Konopnickiej, Plebiscytowej, Rydla, Stalmacha, Chemicznej i Budowlanej. To inwestycja strategiczna dla Siemianowic Śląskich, która pozwoli na lepsze skomunikowanie tej części miasta oraz stworzenie nowych połączeń drogowych do terenów inwestycyjnych.

Zakres przedsięwzięcia obejmie budowę dróg o łącznej długości 1800 m wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, skrzyżowaniami oraz infrastrukturą towarzyszącą, w tym m.in. kanalizacją deszczową i oświetleniem. Wartość całej inwestycji to ponad 50 mln zł.

Dofinansowania

W październiku ubiegłego roku Gmina Siemianowice Śląskie pozyskała 49 mln zł dofinansowania na rozwój strefy przemysłowej z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Przyznane dofinansowanie pokryje 98% kosztów powyższej inwestycji. Jeśli zostanie wybrany wykonawca będzie on miał 24 miesiące na jej realizację.

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śląskie / fot. UM Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również