Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Reprezentanci UKS „Wodnik” zdobyli medale

• Dodano: 2018-07-19 15:15

Podczas Letnich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywały się od 13 do 15 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim i Oświęcimiu, młodzi reprezentanci UKS „Wodnik” zdobyli mistrzostwo.

W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowała młodzież w wieku 16 lat. W tych zawodach najlepszy okazał się Kamil Sieradzki, który został Mistrzem Polski zdobywając złoty medal w konkurencji na 100 m stylem motylkowym. Na tym nie koniec jego sukcesów, ponieważ na dystansie 50 m chłopak zdobył srebro, a na 200 m znalazł się na 5 miejscu.

W Oświęcimiu rozegrały się zawody dla 15-latków. Tutaj Mateusz Chowaniec na 50 i 100 m stylem dowolnym zdobył złote medale, zostając Mistrzem Polski, a na tych samych dystansach stylem motylkowym uplasował się na 3 miejscu.

Świetnie poradzili sobie także inni młodzi siemianowiczanie. Emilia Krosta na 200 m stylem motylkowym i 400 m stylem zmiennym osiągnęła dwukrotnie 5 miejsce. Z kolei Remigiusz Bartosiewicz, który w stylu grzbietowym trzykrotnie zapewniał sobie udział w finale A (na 50 m, 100 m i 200 m), plasując się ostatecznie w najlepszej dziesiątce pływaków tym stylem w Polsce. Dobrze spisali się także inni pływacy UKS-u: Emilia Fuks, Wiktor Szynawa, Julia Chyra, Maria Krętosz oraz Kamil Cebula.

„Mogę śmiało powiedzieć, ze jestem zachwycony postawą naszych podopiecznych, a osiągnięte rezultaty, liczne rekordy życiowe, okraszone w przypadku Mateusza i Kamila medalami, przerosły nasze oczekiwania. Jestem dumny z naszych zawodników i gratuluję im tak dobrego występu, który jest ukoronowaniem ich ciężkiej pracy” - mówił trener drużyny UKS „Wodnik”, Leszek Małyszek.