Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rower Miejski pojawi się zgodnie z umową, ale czy będziemy mogli z niego skorzystać?

  • Dodano: 2020-03-30 10:15

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzanym przez rząd coraz to większymi obostrzeniami trudno obecnie przewidzieć, jak będzie wyglądało korzystanie z Siemianowickiego Roweru Miejskiego, który zgodnie z umową od 1 kwietnia do 30 października, ma być dostępny dla mieszkańców.

W przesłanym przez firmę Nextbike (operatora zarządzającego rowerami) oświadczeniu czytamy, że wszystkie rowery systemu Siemianowicki Rower Miejski podlegają dezynfekcji — zarówno po wyprodukowaniu, jak i w trakcie relokacji rowerów lub czynności serwisowych. Dezynfekcja jest wykonywana ze szczególnym uwzględnieniem elementów takich, jak uchwyt kierownicy, manetka, przerzutki, zacisk sztycy siodła — czyli elementów, z którymi użytkownik może mieć bezpośrednią styczność.

Wątpliwe jest, czy sytuacja pozwoli nam na korzystanie z systemu w najbliższym czasie w celach rekreacyjnych. Jeśli jednak zaistnieje konieczność (np. wyprawa do apteki), warto zaopatrzyć się w podręczną butelkę z środkiem dezynfekującym i przy każdym wypożyczeniu, przetrzeć najczęściej dotykane elementy.


Przypomnijmy, dostępnych będzie 12 stacji. W tym roku nowa stacja wypożyczeń powstała na ulicy Wyzwolenia.
O możliwości korzystania z roweru będziemy Państwa informować na bieżąco, za pośrednictwem strony internetowej www.siemianowice.pl oraz mediów społecznościowych.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
źródło: UM Siemianowice Śląskie (autor: Szymon Duczek)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.