Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rower Miejski pojawi się zgodnie z umową, ale czy będziemy mogli z niego skorzystać?

  • Dodano: 2020-03-30 10:15

W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzanym przez rząd coraz to większymi obostrzeniami trudno obecnie przewidzieć, jak będzie wyglądało korzystanie z Siemianowickiego Roweru Miejskiego, który zgodnie z umową od 1 kwietnia do 30 października, ma być dostępny dla mieszkańców.

W przesłanym przez firmę Nextbike (operatora zarządzającego rowerami) oświadczeniu czytamy, że wszystkie rowery systemu Siemianowicki Rower Miejski podlegają dezynfekcji — zarówno po wyprodukowaniu, jak i w trakcie relokacji rowerów lub czynności serwisowych. Dezynfekcja jest wykonywana ze szczególnym uwzględnieniem elementów takich, jak uchwyt kierownicy, manetka, przerzutki, zacisk sztycy siodła — czyli elementów, z którymi użytkownik może mieć bezpośrednią styczność.

Wątpliwe jest, czy sytuacja pozwoli nam na korzystanie z systemu w najbliższym czasie w celach rekreacyjnych. Jeśli jednak zaistnieje konieczność (np. wyprawa do apteki), warto zaopatrzyć się w podręczną butelkę z środkiem dezynfekującym i przy każdym wypożyczeniu, przetrzeć najczęściej dotykane elementy.


Przypomnijmy, dostępnych będzie 12 stacji. W tym roku nowa stacja wypożyczeń powstała na ulicy Wyzwolenia.
O możliwości korzystania z roweru będziemy Państwa informować na bieżąco, za pośrednictwem strony internetowej www.siemianowice.pl oraz mediów społecznościowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również