Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rozrywkowy weekend w Zameczku

  • Dodano: 2022-09-13 07:00, aktualizacja: 2022-09-12 21:22

10 września zabytkowe mury michałkowickiego Zameczku gościły przybyszów nie z tej ziemi, a wszystko to za sprawą 3 edycji "Haji We Kosmosie", imprezy cosplay dla miłośników fantastyki i nie tylko, której pomysłodawcą i realizatorem przy pomocy Siemianowickiego Centrum Kultury jest Krzysztof Kicler.

Rozrywkowy weekend w Siemianowicach Śląskich

Było barwnie i fantastycznie za sprawą grup cosplay i rekonstrukcyjnych, które przyjęły nasze zaproszenie: Legion 501, Powrót Bractwa Śródziemia, Schron Miechowice, Najemnicy Pustyni, Poland South Division. Gościem specjalnym było Planetarium-Śląski Park Tradycji. Dla dzieci Fundacja Dr. Clown przygotowała animacje, odbyły się też warsztaty z rysunku mangi, warsztaty modelarskie, wystawa modeli papierowych i plastikowych oraz wiele atrakcji m.in. Dla publiczności zatańczyła grupa Check This Out. O podniebienie dla odwiedzających zadbała siemianowicka firma "Wesoła Rodzinka” częstująca pierożkami. Imprezę zwieńczył konkurs z nagrodami na najlepszy kostium.

W niedzielę 11 września 2022 na zameczkowym tarasie mieliśmy okazję uczestniczyć w ostatnim już koncercie w ramach „Niedzielne popołudnie z muzyką”. Na scenie wystąpił rodzimy zespół rozrywkowy "EMINENCE” z Siemianowic Śląskich – Bytkowa. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych koncert odbył się przy licznej widowni. Wśród wykonywanych utworów polskich i zagranicznych usłyszeliśmy m.in. takie przeboje jak: "Jeszcze dzień, najwyżej dwa”, "Zatańcz ze mną”, "Qando, qando”, "Aletter to you”. W nieodpowiednim momencie została wykonana piosenka Seweryna Krajewskiego „Ciągle pada”, gdyż przywołała deszcz. Może warto na przyszłość zacząć od przeboju „Dwie morgi słońca”? To był już ostatni koncert na tarasie, tam spotkamy się za rok, a już dziś zachęca się do śledzenia naszej oferty koncertowej na reprezentacyjnej Sali Lustrzanej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również