Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rusza akcja - Zatrzymać Smog

  • Dodano: 2018-11-01 07:45, aktualizacja: 2018-10-31 12:02

Od dziś warto, by mieszkańcy używający pieców na paliwa stałe, zapamiętali nowe przysłowie sezonowe: W dymie śmieci – mandat leci!

Warto zapamiętać, bo Siemianowicka Straż Miejska uzyskała nowe, poszerzone uprawnienia w zakresie kontroli jakości paliw stałych, których używamy do spalania w piecach grzewczych. Strażnicy doposażeni w nowoczesny sprzęt rozpoczynają właśnie intensywne kontrole mające na celu znajdywanie mieszkańców, którzy spalają materiały niedozwolone i szkodliwe. Ponieważ przez ostatnie lata strażnicy miejscy ograniczali się przede wszystkim do pouczeń i prowadzenia akcji edukacyjnych mieszkańców, przyszedł w tym roku czas na wprowadzenie kar finansowych. Mandat za pojedyncze wykroczenie będzie sięgał nawet 500 złotych.

Równolegle do rozpoczętej akcji kontrolnej zakrojonej na obszar całego miasta, Straż Miejska będzie prowadzić działania profilaktyczno-edukacyjne na terenie przedszkoli, szkół, lokali i budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publiczności oraz firm działających na terenie miasta.

Rusza akcja - Zatrzymać Smog

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również